Pondělí, 9. února 2015

420 … (část 4.)

Další verze o 420

Většina huličů, pravděpodobně přijala jako fakt, že 420 vznikla v San Rafael v Kalifornii se Stevem Waldo, který použil výraz „420 Louie“ na střední škole. Waldo používal to jako tajný kód připomenout přátelům,  splnit svoje huličské zasedání u Louis Pasteur sochy, 70 minut po 03:10 propuštění ze školy. Našel jsem, ale mnoho dalších verzí, a tak, kde je pravda a skutečný původ 420?

Huliči třeba tvrdili, například to, že to byl vzdorný postoj vůči policejní vymáhání zákonů, proti marihuaně, a o významu a důležitosti lidí a věcí, jako jsou Jerry Garcia a Grateful Dead, Cheech a Chong, Jamajka, Haight-Ashbury, Amsterdam, a THC, to vlastně není.  Jinými slovy, původ 420 poslouží jako dobrý, slavný, a často vtipný, učitel nebo důvod.

Nejběžnější teorií původu bylo, že 420 to byl Los Angeles „policejní kód pro akci proti huličům marihuany.“ Při zkoumání platnosti tohoto tvrzení, jsem kdysi volal na policejní oddělení v Los Angeles, a zeptal se, jestli 420 byl „skutečný“ policejní kód pro akci proti huličům. Odpověděl  mi důstojník, a vysvětlil, že 420 podle jejich „trestní knihy“ (kódu přestupku nebo zločinu) je „prevence nebo bránění vstupu na, nebo na průchod na veřejné pozemky.“ Tak jsem se tedy zeptal, co je tedy za kód proti huličům marihuany. Odpověděl, že v Kalifornii je to kód 11350, pro „jakékoliv omamné drogy“, včetně marihuany. (Nyní je v Kalifonii marihuana legalizována)

Z historie ještě : Steve Waldo, v High Times („4:20 a Grateful Dead“, květen ’01 ) vysvětluje:
„I když se často říkalo, že 420 není policejní kód pro vymáhání práva o drogách v Kalifornii a v San Rafael, ale je součástí státu, zdraví a bezpečnostního zákoníku, v níž všechny oddíly mají pěti a šestimístné číslo, někdy odděleny desetinnou čárkou.  Marihuana a příbuzné činnosti, včetně jen jejich porušování, spadají do střední 11300. “ (tak si vyberte!) 🙂

Policejní kód, jako původní teorie, se zdá být falešný, ale upozorňuje na to, že marihuana je nelegální látkou, a ukazuje na hodnotu rozdílu mezi tím, co je právo a co je pro jiné, boj proti němu. Chcete-li tedy, přijmout policejní kód jako symbol kouření, jako vzdor proti zákonům, které činí kouření nelegální, jste na správné cestě.

Upozorňuji, že v Kalifornii, je nyní používání marihuany legální!

(pokračování příště)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *