Úterý, 16. prosince 2014

Lysohlávky a duše člověka (1.část)

Rostou, a sbírají se.
Jejich užití je velmi rozporuplné, ale podle studie publikované v odborném časopise Journal of Psychopharmacology mohou i pomoci.

lysohlavka01

Houbičky lysohlávky, podobné špičkám trávním, obsahují alkaloid psilocybin. Jedná se psychotropní látku, která byla užívána již stovky let, zejména při náboženských obřadech, nebo jako lék či halucinogenní drogu, při různých chirurgických zákrocích dřive.  Již o podobném druhu, jsem četl, ve staré knize o pirátech, kde byla používána při amputacích.
Droga však může člověka při předávkování zabít. Ale nedávno farmakologové zjistili, že má psilocybin při určitém dávkování prospěšný vliv na duševní stránku člověka. A vědci z Marylandu zjistili, že tento účinek navíc přetrvává i více než rok.

Tým expertů z Johns Hopkins University sledoval 36 dobrovolníků, kteří drogu z lysohlávky užili a po čtrnácti měsících většina uváděla, že halucinogenní zážitek v nich posílil smysl dobrého pocitu a životního uspokojení.

„Většina dobrovolníků se dívala zpět na svou zkušenost až po čtrnácti měsících a hodnotila ji jako nejvíce nebo jednu z pěti největších osobně smysluplných a spirituálně významných událostí jejich života,“ uvedl ke své studii profesor Roland Griffiths.

Veškeré zde uvedené informace slouží pouze ke studijním účelům,
pokud je něco psáno jako návod, je to pouze pro lepší pochopení dané problematiky, nikoli jako nabádání k trestnému činu.
„Sdílení je,  jak se o radost, informaci nebo radu,
podělit s ostatními“ (Mira420)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *